Danner holder stor juleauktion på Lauritz.com

Den 15. til 23. november holder Danner stor juleauktion på Lauritz.com

Julen er en meget særlig tid for de kvinder og børn, der bor på Danners krisecenter. Vores dygtige ansatte og frivillige gør deres ypperste for, at julen skal være så tryg og normal som muligt. Danner har i forbindelse med julen i år igen været så heldige at kunne lave en stor juleauktion på Lauritz.com, som kvit og frit stiller deres platform til rådighed for vores auktioner med flotte oplevelser og produkter, som gode venner og virksomheder af Danner har valgt at donere til den gode sag. Alle beløb, der indbringes på auktionen (også købssalær og hammerslagsgebyr), går ubeskåret til Danner.

Byd med på litografier fra Morgenthaler, masser af dansk design og skønne hotel- og spaophold.

Auktionen foregår på Lauritz.com i perioden 15.-23. nov. 2021. Følg med på juleauktionen. Byd her.

STOR TAK TIL VORES SPONSORER

Danner vil gerne sende en stor tak til alle de venner og virksomheder, som har valgt at støtte op om Danner og auktionen med deres produkter og ydelser. Det er takket være dem, at vi har kunnet lave auktionen og samle penge ind til julen på Danner og vores arbejde for voldsudsatte kvinder og børn resten af året.

Anders Morgenthaler
Arthur Hotels
Cahetu
Dottir Design
Enamel
EO
Folketeatret
Gyldendal
Hunkøn
Ismageriet
Jim Lyngvild
KARMAMIA Copenhagen
Kodanska
Koustrup & Co.
Kurhotel Skodsborg
Lampemesteren
Line Kjeldsen Jensen
Mads Nørgaard
Mofibo
Moshi Moshi Mind
Nuura
Small Danish Hotels
Society of Lifestyle
Spirit Icons
The Travelling Band
Thorup Copenhagen
Tom Rossau
Tromborg
Umage
We Do Wood